Tvarumas

Gaminiams iš Portugalijos kamštinio ąžuolo yra naudojama natūrali, tvari medžiaga, kuri yra lengva ir ilgaamžė, todėl yra ekologiška ir patogi naudojimui. Gaminiai, pagaminti iš kamštinių ąžuolų žievės, yra tvarumo atspindys. Kamštiena renkama nekenkiant medžiams, todėl jie gali gyventi ir klestėti iš kartos į kartą.

Stiliaus ir tvarumo dermė

Kamštmedžio medžiaga

Kamštiena išgaunama iš negyvų ląstelių, kurios susikaupia ant kamštinio ąžuolo (Quercus Suber), dažniausiai augančio pietvakarių Europos ir šiaurės vakarų Afrikos regionuose, daugiausia Portugalijoje (34 % pasaulio kamštinių miškų), išorinio paviršiaus.

Ši medžiaga naudojama jau gana seniai, nes Egipto kapavietėse rasta tūkstančius metų senumo kamščių buteliams užkimšti.

Kamštmedžio žievės nuėmimui yra naudojamas senovinis metodas. Šis procesas ne tik nekenkia medžiui, bet iš tikrųjų yra jam naudingas. Nupjovus kamštinio ąžuolo žievę, padidėja jo gebėjimas absorbuoti anglies dioksidą, todėl jie yra žemės plaučiai.

Pakankamai neseniai išrastas kamštinis audinys iš esmės pakeitė kamštienos pramonės plėtros perspektyvas, išryškindamas geriausias kamštienos savybes, įskaitant ilgaamžiškumą, universalumą, perdirbamumą, mažą alergiškumą, gebėjimą izoliuoti ir išsaugoti natūralų garsą. Be to, kamštinių gaminių gamybos procesas yra labai paprastas. Todėl kamštinė medžiaga dabar naudojama ne tik kamščiams vyno buteliams gaminti, pet puikiai tinka papuošalų, rankinių, namų apyvokos reikmenų bei kitų aksesuarų gamybai.